Boj o první místo

Je běžecký závod pro mládež inspirovaný knihou Jaroslava Foglara. Koná se každoročně v dubnu na hřišti ve Skalici. V posledních pár letech probíhá po skončení ještě Bambasácká desítka, což je závod pro dospělé.

Závod Boj o první místo je rozdělený do (obvykle) 12 věkových kategorií. V každé kategorii se hodnotí prvních pět míst takto: 1. místo 5 bodů, 2. místo 4 body ... 5. místo 1 bod. Každému družstvu se pak posčítají body a které jich má nejvíc, vyhrává putovní pohár.

Bambasáckou desítku pořádá BK Bambas. Je to vytrvalecký závod o délce 9.6 km pro muže a 4.8 km pro ženy a náhodné odvážlivce. S BK Bambas jsme úzce spojeni, dokonce tak úzce, že členové Bambasu jsou buď přímo členové Stopy nebo aspoň jejich rodiče.


V roce 2003

Stejně jako loni byla vysoká účast a počasí, ve kterém jste se rozhodně nezpotili. O putovní pohár se přijelo utkat 12 družstev z celého světa. A takhle to všechno dopadlo:

1.Moravská Slavie Brno54bodů
2.SK Eden Blansko40bodů
3.Stopa Skalice21bodů
4.BKVM Vysoké Mýto19bodů
5.ASK Blansko12bodů
6.-8.TTC Rájec-Jestřebí
Univerzita Brno
Brno
5 bodů
9.-11.TJ Přínostice
PLKI tým Brno
YC ČKD Blansko
3 body
12.Blansko1bod

Pro zájemce o pořadí běžců v jednotlivých kategoriích, jejich časy atd. je tu ke stažení soubor °boj2003.xls°. Je to sice pracovní verze, ale snad se v tom nějak vyznáte.

Bambasácké desítky se letos zúčastnilo 38 závodníků. Zájemci o kompletní výsledky závodu nechť si stáhnou soubor °desitka2003.xls°. Pro nezájemce uvádím aspoň jména vítězů v jednotlivých kategoriích. V kategorii Muži to byl Martin Vacek, v kategorii Muži veteráni do 40 let František Kolínek, v kategorii Muži veteráni do 50 let Vladimír Pospíchal, v kategorii Muži veteráni do 60 let Jindřich Bělčík, v kategorii Ženy Milada Barešová a v kategorii Náhodní odvážlivci Zbyněk Pospíchal.


V roce 2004

Vyrovnaný závod

V roce 2005

Ve velmi hnusném počasí se sešlo velmi mnoho závodníků. Naštěstí pro ně se sešli ještě předtím, než stačili organizátoři odejít domů, takže vše proběhlo jako obvykle. Zde jsou výsledky družstev:

1.AC Moravská Slavie Brno36bodů
2.Atletika Polička34bodů
3.Stopa Skalice31bodů
4.PLKI Team Brno18bodů
5.Sokol Přísnotice8bodů
6.-7.ASK Blansko
JE Střelka
6 bodů
8.-9.Jehnice
Olešnice
4 body

Kompeltní výsledky najdete v souboru °vysledky_boj05.xls°.

Odpoledne se pokračovalo závodem dospělých, počasí se nezlepšilo, ale naštěstí ani nezhoršilo, protože už prostě nebylo kam. Koho v potocích deště přece jen zaskočila žízeň, mohl se osvěžit výbornou lahvovou bambasáckou desítkou, která chuťově jakoby připomínala Černou Horu. Kompletní výsledky závodu jsou v souboru °vysledky_desitka05.xls°.


V roce 2007

Na startu Neoficiálním centrem závodu byl stánek s párkama Nejlepší přítel člověka Regulovčíci